Akdeniz Üniversitesi

 

EuroMaster Kapsamında Öğrencilere Sunulan İmkanlar

-Burs

Program kapsamında başarılı öğrencilere burs verme imkanı bulunmaktadır. Burs DAAD tarafından verilmektedir ve burs kriterleri de DAAD tarafından belirlenmektedir.

-Projelerde görev alma

EuroMaster öğrencileri, ek olarak talep ettikleri takdirde Akdeniz Üniversitesi UA İlişkiler Bölümü bünyesinde yürütülen ulusal ve uluslararası projelerde çalışma imkanları bulunmaktadır. Part-time olarak çalışma esasının belirlendiği bu projelerde öğrenciler hem mesleki kariyerlerine destek olacak, hem de yüksek lisans eğitimlerine katkı getirecek konularda, öğretim görevlilerinin danışmanlığında araştırma yapmaktadırlar.

Bugüne Kadar Öğrencilerin Yer Aldığı Projeler:

-Akdeniz Üniversitesi Avrupa Dökümantasyon Merkezi’nin Reorganizasyonu Projesi,
Araştırman olarak 3 öğrenci görev almıştır.

-‘Vizesiz Avrupa’ Projesi kapsamında ATAD kararları ve AB-Türkiye ilişkileri konusuna yönelik tercüme ve araştırma görevleri öğrenciler tarafından üstlenilmiştir.

Peki ya mezun olduktan sonra?

-Yurtdışı deneyimi

Günümüzde, yurtdışında eğitim görmüş olmak gelecekte iş kapısını açan en önemli anahtarlardan biridir. Özellikle uluslararası nitelikte yapılan çalışmalar, sizi her zaman bir adım öne geçirir. EuroMaster programı kapsamında hem yurtdışındaki eğitim döneminizde, hem de yapılacak olan yurtdışı stajında bu deneyimi elde etmeniz sağlanacaktır.

-Doktora'ya devam etme imkanı

EuroMaster programını başarı ile bitirenler, Akdeniz ve Hamburg Üniversiteleri’nin ortak diplomasını almaya hak kazanırlar. Öğrenciler bu ortak diploma ile hem Türkiye hem de herhangi bir Avrupa ülkesinde doktora programlarına başvurabileceklerdir.

-İnterdisipliner bakış açısı

Programda verilen dersler, bakış açınızı daha da zenginleştirecek, dolayısıyla daha global düşünmeniz ve hareket etmeniz  sağlanacaktır.

-Uluslararası network oluşturma

Program kapsamında düzenlenen Ankara, Berlin ve Brüksel araştırma gezileri ile öğrenciler, teoride öğrendiklerini pratiğe aktarma imkanına sahip olacaklardır. Ayrıca, kariyerlerine ve gelecekteki çalışmalarına yön verecek uzmanlarla biraraya gelme şansını yakalayacaklardır.

Sayfa Özeti: Euromaster ile sunulan imkanlar

Anahtar Kelimeler:

 

 

 

 

 

 

Daad BMBF